Vnútorné žalúzie


Používajú sa na reguláciu množstva svetla, resp. na stlmenie a rozptýlenie svetla pri zachovaní dostatočného jasu v miestnosti.


Mám záujem

Vnútorné žalúzie sú najbežnejším typom interiérového tienenia miestnosti. Lamely sú vyrobené z hliníka alebo z bambusu. Obľúbené sú pre nízku nadobúdaciu cenu a nízku technickú náročnosť. Vnútorné žalúzie sa používajú na reguláciu množstva svetla, resp. na stlmenie a rozptýlenie svetla pri zachovaní dostatočného jasu v miestnosti.

Medzi najpoužívanejšie patria tie v bielom vyhotovení alebo strieborné hliníkové žalúzie, ale v ponuke je široká škála farebných prevedení RAL. Pre náročnejších zákazníkov sú novinkou žalúzie z polopriehľadného materiálu, ktorý stlmí priame slnečné svetlo, ale zachová možnosť výhľadu do okolia.

Hliníkové žalúzie:
Lamely: 16 mm, 25 mm, 50 mm
Spôsob montáže: do zasklievacej lišty, na rám okna,
alebo na stenu
Typ ovládania: tyčka + šnúrka, retiazkové, nekonečná šnúra

Bambusové žalúzie:
Lamely: 25 mm, 50 mm
Spôsob montáže: do zasklievacej lišty, na rám okna,
alebo na stenu
Typ ovládania: tyčka + šnúrka, retiazkové

Vonkajšie žalúzie


Svojimi nespornými výhodami patria medzi špičkový produkt tieniacej techniky: ochraňujú okná pre vplyvmi počasia, zabezpečujú svetelnú a tepelnú pohodu a izolujú hluk z vonkajšieho okolia.


Mám záujem

Vonkajšie žalúzie pozostávajú z rôzne voliteľných lamiel, ktorými určíte koľko svetla si pustíme do interiéru. Rôzne uhly naklápania lamiel vonkajších hliníkových žalúzií chránia pred neželanými pohľadmi, napriek tomu zaručujú prechod svetla do miestnosti.

Exteriérové hliníkové žalúzie sú vhodnou voľbou pre rodinné domy, ako aj pre administratívne budovy a tvoria tak významný architektonický prvok. Hoci sú vonkajšie žalúzie vždy vyrábané na mieru, je možné ich montovať na stavby so stavebnou prípravou (žalúzie skryté pod fasádu) alebo montáž na dome s dokončenou fasádou ako vonkajšie žalúzie s priznanými krycími plechmi.

Samozrejmosťou je možnosť zvoliť si ovládanie elektrickým motorom prípadne manuálne. V našich hliníkových žalúziách sú motory Somfy s 5 ročnou zárukou. Pre náročných zákazníkov prinášané možnosť ovládať exteriérové žalúzie pomocou smartfónu, prípadne prostredníctvom veterných a slnečných senzorov.

Záruka na žalúzie je 3 roky.
Dodacia lehota vonkajších žalúzií je 3 týždne.
Farebné prevedenie vonkajších žalúzií a krycích plechov: možnosť výberu zo širokej škály farieb RAL.

Produkt Z-90 Z-70 S-90 S-70 C-50 C-65 C-80 F-80
Min. šírka v mm 600 600 600 600 400 600 600 600
Max. šírka v mm 4000 4000 4000 4000 3500 4000 4000 4000
Max. výška v mm 4000 4000 4000 4000 3000 4000 4000 4000
Max. plocha v m2 8*
16**
8*
16**
8*
16**
8*
16**
6***
8*
16**
8*
16**
8*
16**
8*
16**

Vertikálne žalúzie


Vertikálne žalúzie sú stále významným tieniacim systémom, ktorý je využívaný predovšetkým pre svoju funkčnosť, jednoduchú manipuláciu a univerzálne použitie.


Mám záujem

Vertikálne žalúzie sa skladajú z hliníkovej vodiacej lišty a tieniacich lamiel. Elegantná lišta z lakovaného hliníka pozostáva z množstva funkčných prvkov, ktoré zabezpečujú posúvanie, natáčanie a presné prekrytie lamiel. Lamely si môžete vybrať z našej ponuky materiálov rôznych dekorov, hustôt tkanív, farieb a odtieňov. Pri výbere je vhodné zvážiť priepustnosť svetla jednotlivých lamiel, stupeň ich horlavosti či tlmenia hluku.

Konštrukcia vertikálnej žalúzie umožňuje aj atypické riešenia – vertikálny a horizontálny oblúk. Ich antistatická úprava, farebná a tvarová stálosť vyžaduje minimálne nároky na údržbu.

Ich veľkou prednosťou je schopnosť zatieniť aj veľké plochy. Svoje využitie majú nielen v administratívnych priestoroch ale výberom dizajnovej textílie môžeme nimi dekorovať okná aj v bytoch a rodinných domoch.

Kontaktujte nás
KONTAKTUJTE NÁS